top of page

AV. EBUBEKIR ELMALI KİMDİR?

DCO04251.JPG

10.03.1978 Erzurum doğumlu. Ankara'da serbest avukatlık yaptı. Ticaret Hukuku alanında Yüksek lisansını tamamladı.

Halen İstanbul Levent'te kandi hukuk ofisinde Uluslararası Sözleşme hukuku ve Deniz Ticaret Hukuku başta olmak üzere özel hukuk alanlarında uzman olarak avukatlık ve şirketlere hukuki danışmanlık yapmaktadır.

Ticaret hukuku ve sözleşme hukuku konularında bir çok bilimsel makalesi yayımlanmıştır. İyi derecede ingilizce bilmektedir. Kadına karşı şiddetin önlenmesi, çocuklara karşı cinsel tacizin önlenmesi ve hayvan haklarının korunması gibi bir çok sosyal sorumluluk projelerine hukuki bilgi ve tecrübeleriyel destek olan Elmalı, bu konudalarda ki desteği ve bilimsel çalışmaları ile sivil toplum kuruluşları tarafından bir çok kez ödüle layık görüldü.

​​

Türkiye Değişim Partisinde bir süre seçim iişleri ile birlikte Hukuk ve Adalet Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak aktif siyaset yapmış ancak daha sonra parti siyaseti ve politikaları İle kendi siyasi fikirleri arasında ki görüş ayrılıkları nedeniyle partide ki görevlerinden ve parti üyeliğinden istifa etmiştir. Halen AK Partide üç dönem milletvekili yapmış başarılı siyaset insanı Sayın Mehmet Metinerin kurucusu olduğu Demokrasi ve Birlik Derneğinin Genel Başkan Yardımcılığını yürütmektedir.

bottom of page